Hírek

A biotinált trastuzumabbal felszerelt univerzális CAR T sejtek képesek penetrálni tumor szferoidokba és ADCC rezisztens tumor xenograftokba

Nagy Lőrinc, Mezősi-Csaplár Marianna, Rebenku István, Vereb György és Szöőr Árpád eredményei segítenek pontosabban leírni az új típusú, génmódosított immunsejteken alapuló célzott daganatterápiák mechanizmusait.

Ismét elnökké választották a debreceni professzort

Mátyus László, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja újabb négy évre kapott megbízást az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) Orvos- és Egészségtudományi Szakmai Bizottságának vezetésére.

Ábra

Jusztus Vivien, Hajdu Péter és munkatársai a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársaival kollaborációban ovárium tumoros betegek véréből származó mintákat vizsgáltak.

Ünnepi megemlékezés 1848-1849

Ünnepi megemlékezést rendezett az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 176. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem. A hagyományokhoz híven a közös tisztelgés mellett idén is díjazták az egyetem legkiválóbb munkatársait.

Vereb György Professzor Úr munkacsoportja

Az elmúlt évek legjelentősebb tudományos eredményei között említik a Debreceni Egyetem kutatóinak ajánlását a világ egyik vezető onkológiai folyóiratában, a Nature Reviews Clinical Oncolgyban.

A Debreceni Egyetem fiatal kutatója, Zákány Florina azon dolgozik, hogy az idegsejtek halálához vezető folyamat megállítható legyen.

Molekuláris átrendeződések az S6 hélixben a lassú inaktiváció során Shaker-IR káliumcsatornákban

A hét új káliumcsatorna-gátló peptid közül a CboK7 pikomoláris affinitással gátolja a Kv1.2-t.

Átvette megbízólevelét a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Tudományos Diákköri Tanácsának új elnöke és két oktatói titkára szerdán Mátyus László dékántól. Az új vezetők kinevezése három évre szól

Az "OTKA" Fiatal kutatói kiválósági program 2023. évi nyertese (FK_23), Az "OTKA" kutatási témapályázatok 2023. évi nyertese (K_23)